Комунальне підприємство
"ЧЕРНІГІВБУДІНВЕСТ"
Чернігівської міської ради

Головна » Про підприємство » Звіти за роботу » 2012 рік

 

Про хід залучення інвестицій у будівництво житла та об’єктів соціально - культурного призначення у м. Чернігові

 

Комунальне підприємство „Чернігівбудінвест” Чернігівської міської ради створено 14 січня 2004 року рішенням 5 сесій 24 скликання міської ради.

Головною метою створення підприємства є впорядкування виділення і відведення земельних ділянок під забудову, житлових будинків і об'єктів соціально-побутової інфраструктури в місті Чернігові і здійснення технічного контролю за будівництвом.

На сьогоднішній день основне завдання підприємства - це реалізація Генерального плану забудови міста Чернігова шляхом залучення грошей інвесторів.

Потрібно відзначити, що з самого початку свого існування підприємство працює без залучення коштів з міського і державного бюджетів. Всі проектні, супровідні і будівельні роботи ведуться виключно за рахунок залучених інвестицій. І якщо навести цифри вони переконують, бо за час своєї діяльності КП “Чернігівбудінвест“ Чернігівської міської ради встигло попрацювати майже з 50 інвесторами і 14 підрядними організаціями, і як результат за цей час в будівництво житла і об'єктів комунально-побутового призначення залучено більше 670 млн. гривень інвестиційних коштів.

 

Найбільш перспективний для залучення інвестиційних коштів та привабливий для інвесторів є житловий мікрорайон Масани. На жаль поки - що не вирішене в повному обсязі питання забезпечення його електроенергією, хоча земельна ділянка для будівництва потужної підстанції виділена міському Управлінню капітального будівництва.

 

Комплексний підхід до розвитку територій під житлове будівництво визначився в подальшому освоєнні території житлового району Масани. Розвиток даного житлового району передбачено Генеральним планом міста. Його планувальна структура визначена раніше розробленою містобудівною документацією.

 

В діючий час здійснюється розробка проектної документації по комплексній забудові 3-го мікрорайону житлового масиву Масани.

 

Мета замовника та проектувальників — створення повноцінного життєвого середовища комфортного для майбутніх мешканців та привабливого для залучення інвестицій.

 

Площа території мікрорайону становить 22,15 га, в тому числі площа існуючих зелених насаджень становить 3,08 га, площа автоцентру — 1,98 га, частина території знаходиться в охоронній зоні повітряної ЛЕП високої напруги.

 

Архітектурно-планувальне рішення по забудові мікрорайону прийнято на підставі аналізу існуючої містобудівної ситуації, враховує особливості даного району з точки зору санітарно-гігієнічних умов (питання інсоляції, домінуючих напрямків вітру), інженерної підготовки території.

 

Функціональне зонування території передбачає зони житлової забудови, т відпочинку, зону загальноосвітньої школи та дитячих дошкільних навчальних ' закладів, зону торгівельних центрів.

 

Генеральним планом передбачено створення раціональної системи V транспортних та пішохідних зв'язків в середині мікрорайону.

 

Дитячі дошкільні заклади та школа розташовані в центральній частині V мікрорайону вздовж пішохідного бульвару, який з'єднує існуючі зелені зони.

 

Планувальна структура мікрорайону забезпечує зручний пішохідний зв'язок з зупинками міського транспорту.

 

У відповідності до розрахунків, враховуючи пропозиції управління освіти, управління культури, управління охорони здоров'я, проектною документацією передбачено повний комплекс установ і підприємств обслуговування мікрорайонного значення:

                       школа на 1600 учнів (із розрахунку на 2-й та 3-й мікрорайони);

•                      два дитячі дошкільні навчальні заклади з басейнами ( 75 місць кожний);

•                      аптека;

•                      перукарня;

•                      відділення зв'язку;

•                      відділення банку;

•                      фізкультурно-оздоровчі споруди;

•                      клубні приміщення;

•                      приміщення для культурно-масової роботи;

•                      приміщення для художньої школи;

•                      приміщення для бібліотеки;

•                      підприємства побутового обслуговування;

•                      магазини продовольчих та непродовольчих товарів;

•                      об'єкти інженерного обслуговування та інше.

 

Значна кількість об'єктів обслуговування має розташуватися в перших поверхах житлових будинків, що проектуються вздовж вул. Незалежності та вул. Любецькій.

 

Враховуючи сучасні тенденції щодо житлової багатоповерхової забудови, побажання замовника для комплексної забудови мікрорайону проектною організацією розроблено шість типів 9-10 поверхових цегляних житлових секцій з різним складом квартир, а також запропоновані два варіанти 16- ти поверхових житлових будинків. Можливість багатоваріантного блокування запропонованих секцій дозволяє сформувати активний виразний силует  забудови,  вирішити  питання  інсоляції  житлових    приміщень     у відповідності до вимог ДБН 360-92** та створити комфортний для проживання внутрішній простір.

 

За попередніми даними на території 3-го мікрорайону планується розмістити житло, загальна площа якого становить 170 тис.кв.м

Загальна кількість квартир — 2990 шт., тому числі

•                 1-кімнатних — 1506 шт. (50%);

•                2-кімнатних — 1164 шт. (39%)

•                3-кімнатних і більше — 324 шт. (11%).

В процесі забудови відсотковий склад квартир може змінюватися у відповідності до потреб ринку житла без суттєвого впливу на об'ємно- планувальне рішення по забудові мікрорайону.

 

Норма житлової забезпеченості у відповідності до вимог діючого Генерального плану міста становить 27 кв.м загальної площі.

 

Кількість населення, що має проживати в цьому мікрорайоні, становить майже 6300 чоловік.

 

Загальна площа торгівельного центру планується до 5 тис. кв.м.

 

Загальна площа вбудовано-прибудованих та окремо розташованих об'єктів обслуговування має бути близько 10 тис. кв. м.

 

Також в процесі проектування знаходяться об’єкти:

-                                   квартал вулиць Попудренка та Маяковського для розміщення житлового комплексу;

-                                   на правому березі річки Десна від пішохідного до автомобільного мосту, для комплексної забудови;

-                                   квартал вулиці Кільцевої та проспекту Миру для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу;

-                                   вул. Любченко, будівництва станції автосервісу з цехом кузовного ремонту та виробничо - ремонтної бази;

-                                   вул. Київській, 7, для будівництва житлового будинку;

-                                   вул. Попова, 6, для будівництва станції технічного обслуговування та інші.

Прикладом вдалого залучення інвестицій є об’єкти введені в експлуатацію в 2011 році:

-                                   підземний паркінг по вул. Войкова, 10 (3-й пусковий комплекс);

-                                   малоповерхова забудова (котеджі з першого по шостий) по вул. Єськова;

-                                   5-ти поверховий житловий будинок, секція №1 та №2 житлового будинку по вул. Єськова

-                                   5 та 6 секції багатоповерхового житлового будинку з адміністративно - торгівельними приміщеннями в цокольному поверсі по вул. Белова, 33

Об’єкти, на яких розпочато та поновлено будівництво в 2011- 2012 році та успішно йде інвестиційне фінансування:

-                                   7-а секція житлового будинку по вул. Белова, 33;

-                                   багатоквартирний житловий будинок по вул. Воїнів- Інтернаціоналістів, 41;

      -                                   багатоквартирний житловий будинок з офісними приміщеннями по вул. Толстого, 125;

      -                                   1 та 2 секції багатоквартирного житлового будинку в кварталі вул. Зеленої, Горького, Київської та Мстиславської;

      -                                   автоцентр на розі вул. Глібова та Незалежності;

      -                                   багатоквартирний житловий будинок з торгівельними та офісними приміщеннями по вул. Белова, 29-А;

      -                                   оздоровчий комплекс по вул. Єськова;

      -                                   багатоквартирний житловий будинок з об’єктами соціального призначення по вул. Войкова, 27

Важливою умовою залучення інвестицій в будівництво житла і об'єктів соціально-культурного призначення в м. Чернігові є їх якісне використання, і робота на кінцевий результат.

 

Тому, КП “Чернігівбудінвест” Чернігівської міської ради дуже ретельно відноситься до вибору ділянки розташування об'єкту, розробки містобудівного обґрунтування і передпроєктних пропозицій. На сьогоднішній день в постійному користування КП „Чернігівбудінвест” Чернігівської міської ради знаходяться 27 земельних ділянок, а також 5 ділянок в оренді.

 

За результатами діяльності за 2011 рік підприємство отримало дохід в сумі 2542 т. грн. без ПДВ. Дохід підприємства в порівнянні з минулим роком зменшився на 1602 т. грн.

 

Причиною зменшення доходу є заключениям 3-х сторонніх договорів з інвесторами та виконавцем робіт, згідно договорів інвестор перераховує кошти за виконані роботи, надані послуги безпосередньо виконавцю. Таким чином через КП „Чернігівбудінвест” суттєво зменшено транзит інвесторських коштів, що відповідно впливає на рівень доходу підприємства. КП „Чернігівбудінвест” отримує лише компенсацію понесених витрат пов’язаних з виконанням даних договорів.

 

За 2011 рік КП „Чернігівбудінвест” отримало збиток в сумі 160 т. грн. Причини збитковості - списання з балансу будівлі за адресою по вул. В.Інтернаціоналістів, 41.

 

Заборгованості по виплаті заробітної плати підприємство не має, також відсутня заборгованість по сплаті податків. За 2011 рік КП „Чернігівбудінвест” сплатило до бюджету податків на суму 1035 т. грн.

 

Дебіторська та кредиторська заборгованість підприємства в порівнянні з минулим роком зменшилась.

 

За попередніми підрахунками за 1 квартал 2012 року підприємство отримало прибуток в сумі 50 т. грн.

 

В процесі діяльності підприємства забезпечується проведення правової роботи. Це стосується в першу чергу представництва інтересів міської громади, а також КП “Чернігівбудінвест” Чернігівської міської ради в судових органах, органах прокуратури, контрольно-ревізійного управління, податкової інспекції, управління по боротьбі з організованою злочинністю, а також територіальної державної інспекції праці в Чернігівській області. Зокрема:

-   За минулий рік підприємство прийняло участь більш ніж у тридцяти судових процесах в судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій за результатами яких прийняті рішення з урахуванням інтересів підприємства. В наслідок прийнятих судових рішень, лише за цивільно - правовими договорами стягнуто заборгованості на суму більше 300 000 грн.

- Прокуратурою міста Чернігова, Чернігівської області та Генеральною прокуратурою України за минулий рік проведено сім перевірок діяльності КП “Чернігівбудінвест” Чернігівської міської ради. В результаті проведених перевірок діяльності КП «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради, порушень чинного законодавства України не виявлено.

 

Також, на підприємстві здійснюється робота по роз’ясненню положень чинного законодавства України, проектів законодавчих актів, провадиться переддоговірна робота та надаються юридичні консультації інвесторам і підрядним організаціям, з метою додержання вимог чинного законодавства України при здійсненні інвестиційної будівельної діяльності.

Дякую за увагу!!!